Často kladené otázky k SIS

Zde najdete soubor často kladených otázek ke studijnímu informačnímu systému na PedF.

Soubor otázek nemusí být kompletní, odpovědi také můžete nalézt v diskuzních fórech po přihlášení.

Jak využít potvrzení s elektronickým podpisem?

Zobrazení verze stránky #3
(Obnovení této verze) 

Změněno: 19. June 2017, 11.24   Uživatel: Petr Svoboda  → Obrázek: Petr Svoboda

  • Potvrzení s elektronickým podpisem (jako soubor PDF) lze předat třetí straně elektronicky - třeba zaslat do banky či na úřad (klidně pomocí běžného mailu nebo speciálního formuláře, pokud ho třetí strana má). Takto elektronicky podepsané PDF by podle zákonů (práva EU i Česka) mělo být bez problémů uznáváno.
  • Pokud je třeba papírové potvrzení, stáhněte si elektronicky podepsané PDF a to si nechte na Czechpointu vytisknout a ověřit ("provést konverzi do listinné formy") - za mírný poplatek. To můžete zvládnout třeba v místě svého bydliště na poště - a ušetřit tak za cestu na studijní (čas a mnohdy i peníze).
  • Ověření elektronického podpisu:- Pro kontrolu a ověření elektronického podpisu musíte PDF otvírat v softwaru, který dokáže pracovat s elektronickými podpisy. Což je např. Adobe Acrobat Reader - na rozdíl od běžných webových prohlížečů (v nich obvykle elektronický podpis není vůbec indikován). Případně můžete využít službu ověření, zda lze daný soubor na Czechpointu převést do listinné podoby: https://goo.gl/nIoCDm